İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen bir dizi etkinlikler halkımızın yoğun katılımıyla coşku içerisinde kutlandı.

15 Temmuz Perşembe günü saat 13:30’da İlçe Şehitliğinde çelenk sunma ve akabinde şehit mezarlarını ziyaretle başlayan programlar sırasıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bahçe Şubesi’ndeki Şehit Aileleri ve Gazilerimizi ziyaretle, Bahçe Belediyesi önü Millet Bahçesi’nde düzenlenen 15 Temmuz 2016 tarihine ait Fotoğraf Sergisi açılışıyla ve Ağcabey Camii’nde şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif ve Dua programı ile devam etti.

Düzenlenen programın gündüz etabı anma etkinliklerinden oluşurken programın gece etabı ise kutlama etkinliklerinden oluştu.

Saat 20:00’da İlçe Şehitliğinde toplanan  ilçe protokolü ve ilçe halkı Mehteran Takımı eşliğinde İlçe Şehitliği önünden Milli İrade Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü ve fener alayı ile adeta gösteri yaptı.

Kortej yürüyüşü ve fener alayı ile Milli İrade Meydanı’na giriş yapıldıktan sonra , Mehteran Gösterisi, Protokol Konuşmaları, Sinevizyon Gösterimleri, Ödül Töreni, Konser ve Havai Fişek gösterileriyle ilçemizin kurtuluşunun 101. yıldönümü ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı.

Programlara İlçe Belediye Başkanı İbrahim Baz , İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Cumhuriyet Başsavcısı Nesurullah Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Ocaktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Çelik’in yanı sıra kurum müdürleri, birim amirleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçemizdeki programa katılamayan AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu yine AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy ve MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu videolu mesajlarını ilettiler.