İlçemiz Bahçelievler Mahallesin’de bulunan Filli Park olarak bilinen fakat alınan karar ile ismi  15 Temmuz Parkı olarak  değiştirilen parkın 4 ay süren yenileme çalışmaları tamamlanarak 15 Temmuz 2017 tarihinde mehter takımı ve havai fişek gösterileri ile açılışı gerçekleştirildi.

Parkın açılışına İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz, il Genel Meclis Üyesi Ali Kılıç, Ak parti ilçe Başkanı Mehmet Açıkgöz  ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı. Açılış konuşmalarında Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz; ” Böylesine anlamlı bir günde böylesine anlamlı bir parkı siz kıymetli hemşehirlerimizin hizmetine ve beğenisine sunmaktan oldukça gururlu ve mutluyuz. Geçtiğimiz sene tam da bugün hainler tarafından milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılan darbe girişimini  kahraman milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak, iman gücü ve vatan aşkıyla  ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edecekler ve Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.  15 Temmuz anısına ismini vermiş olduğumuz bu parkımızın ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını yüce Allah’tan temenni ediyor sizlerle birlikte daha nice büyük hizmetlere imza atacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi.