18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde yurdun her yanında olduğu gibi  ilçemizde de şehitlerimiz büyük bir gurur ile anıldı.

İlk olarak   İlçe Müftülüğünce 17 Mart Perşembe günü öğle namazından önce, Ağcabey camiinde, şehitleri anma ve hatim programı düzenlendi.  18 Mart Cuma günü sabah namazından sonra Belediyemiz önünde Belediye Başkanımız Sn. İbrahim Baz ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla yine şehitlerimiz için mevlid okutularak  vatandaşlarımıza çorba dağıtımı yapıldı.

Tören, saat 9.30’da  şehitlikteki anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı.  Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından  Kuran-ı Kerim okundu ve İlçe Müftümüz İsmet Kalkan tarafından şehitlerimizin ruhuna dua edildi. Şeitlikteki törenin son bölümünde, İlçe Kaymakamımız Sn. Mehmet Alper ÇIĞ, Garnizon Komutanı  Sn. Ahmet Şerif DOĞAN, Belediye Başkanımız Sn. İbrahim BAZ, Cumhuriyet Savcısı Sn.Hamza OCAK, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Oğuz DÖNMEZ ve protokol mensupları, şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek, mezarlara karanfiller bıraktılar.

Şehitlikteki törenin ardından Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonuna geçildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Öğrenciler hazırlamış oldukları oratoryo ve piyes gösterisini sundu. Program, günün anlam ve önemi ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile son buldu.