İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü  11 ayın sultanı Ramazan’a denk gelmesi  münasebetiyle Ramazan Şenlikleri ile bir arada kutlandı.

İlk tören 01 Temmuz 2016 Cuma günü saat: 10.00’da Şehitlikteki Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı çelengi konularak başladı.
Burada ki programa Kaymakam M. Alper Çığ, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Şerif Doğan, Belediye Başkanı İbrahim Baz, ilçe Emniyet Müdürü Oğuz Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Okul Müdürleri katıldı.
Şehitlerin manevi huzurunda 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunulduktan sonra ve İstiklal Marşımız okunarak Bayrağımız göndere çekildi.
Daha sonra İlçe Müftümüz İsmet Kalkan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dua edildi. Protokol Üyeleri tarafından Şehit Mezarlarına Karanfiller bırakıldı.

Programın ikinci etabı ise 02 Temmuz 2016 Cumartesi günü  Bahçe İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen “Gönül Sofrası” İftar programı ile ilçe halkına verilen iftar yemeği ile başladı.  Ak Parti Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal  yine Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor, İlçe Kaymakamımız M. Alper Çığ,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Şerif Doğan, Emniyet Müdürü Oğuz Dönmez ve Osmaniye Valisi Kerem Al’ın yanı sıra ilçe halkının yoğun katılımlarıyla Şiirlerle, İlahilerle ve Semazen gösterimleri ile 96. Yıl Dönümü ve Kurtuluş şenliklerinin 2. etabı gerçekleştirildi.