“Arif Yaşar Fettahlıoğlu Kale Park’ı Muhteşem Organizasyonla Açıldı”

Eski Bahçe Belediye Başkanlarından merhum Arif Yaşar Fettahlıoğlu’nun ilçenin en hakim noktasına kurmuş olduğu Aile Çay Bahçesi olarak bilinen kale parkının bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanarak 4 Kasım 2016 Cuma günü İlçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Belediye Başkanı İbrahim Baz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Şerif Doğan, İlçe Emniyet Müdür V. Hakan Doğan, İlçe Müftüsü İsmet Kalkan, Fettahlıoğlu Ailesi, Kurum Müdürleri ve çok sayıda Bahçe’li vatandaşların katılımı ile hizmete açıldı.  Hizmete açılan kale parkını gezen vatandaşlar yeni halini çok beğenerek yapmış olduğu hizmetlerden ötürü Belediye Başkanı Baz’a teşekkür ettiler.

Açılış sonrası belediyemiz tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Başkan Baz ve Eşi Sümeyye hanım açılışa katılan vatandaşlarla tek tek ilgilenerek park hakkında düşünce ve fikirlerini aldılar.

Parka ismi verilen eski Belediye Başkanı merhum Fettahlıoğlu’nun eşi Elif Fettahlıoğlu oğulları Şükrü ve Ömer Fettahlıoğlu’nun yanı sıra gelinleri ve torunları ile birlikte katıldılar.

Belediye Başkanı Baz açılış konuşmalarında şunları söyledi: ” Memleket olarak önemli bir süreçten geçiyoruz. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Her şerde bir hayır vardır 15  Temmuz’da bunun bir örneğidir. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.

Bizden önceki bütün Belediye Başkanlarına ; ölenlere Allah’tan rahmet, kalanlara hayırlı ömürler diliyorum. Geçmiş yıllarda bir büyüğümüzün temelini atarak ilçemize kazandırmış olduğu kaleyi Bahçemize yakışır bir şekilde günümüz şartlarına uygun hale getirerek siz değerli halkımızın hizmetine sunduk. Bahçe ilçemiz yaşanabilir bir ilçe olduğunu parkıyla, yollarıyla, deresiyle numune bir eser olacaktır. Bahçe yaşanılabilir bir yayla şehridir. Göreve gelirken şunları söylemiştik: siz bizi bu kutsal göreve getirin biz de bütün hizmet alanlarında iktidar ve yerel imkanlarla birlikte olalım ve en güzel hizmetleri ilçemize getirelim dedik.  Hamd olsun bu projeler eksiksiz sürüyor. Yola çıkarken demiştik biz ilçemizde sosyal barışı tesis edeceğiz. Bugün burada bu parka geçmişteki bir Belediye Başkanımızın ismini vererek bunun bir örneğini daha sergilemiş olduk.

Biz Belediye olarak bir entegre tesis gibi her alanda kendi imkanlarımızla faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İşte bu parkta bunun bir örneği. Bahçe’nin ihtiyacı olan bütün hizmetleri kendi bünyemizdeki üretimlerimizle yapıyoruz.

Kale Mahallemizdeki Şehit Hüseyin Ölmez Parkı’nın çalışmaları tamamlandı. Ziraat Bankası arkasındaki Şehit Ömer Halis Demir Parkı tamamlandı. Bugün de burada Arif Yaşar Fettahlıoğlu Kale Parkı’nı tamamladık ve açılışını gerçekleştiriyoruz. Sırada Cumhuriyet Mahallesi, Aslanlı Mahallesi ve  Bahçelievler Mahallesine yapacağımız park çalışmaları var. Bunlarında çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız. Bahçemizde 11 mahalle var. Bunların hepsine irili ufaklı parklarımızı yapacağız.

Eski Belediye Başkanlarımızdan merhum Arif Yaşar Fettahlıoğlu’nun ilçemize kazandırmış olduğu böylesi kıymetli eseri, ilçemize yakışır bir şekilde projelendirerek yeniden halkımızın hizmetine sunmaktan ve merhum başkanımızın adını vererek ismini yaşatmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Bugün bizlerle birlikte bu projenin açılışına ortak olan başta Fettahlıoğlu ailesi olmak üzere sayın Kaymakamımız Mehmet Alper Çığ bey’e, Garnizon Komutanımız Ahmet Şerif Doğan bey’e, İlçe Müftümüz İsmet Kalkan bey’e, İlçe Kurum Müdürlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve siz değerli Bahçe halkına gönülden teşekkür ederim. Ayrıca bu projenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan belediye personellerimizede şükranlarımı sunuyorum. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık. Hayırlı olsun Bahçe.”