İller bankası A.Ş. Genele Müdürlüğü tarfından atık su arıtma tesisi yapım inşaatı ihale sonucu Bakışkan İnşaat-Mühendislik Şirketine verilmiş ve yüklenicinin iflas etmesi ve işletme döneminde işi yarım bırakması nedeni ile tesis kapanmıştı, tesisin kapalı kaldığı süre içerisinde Atık Su Arıtma Tesisi ünitelerinde meydana gelen hırsızlık olayında açık alanda ve kapalı alanda bulunan güç, kumanda, sinyal kabloları ile elektrik kablolarının çalındığı tespit edilerek hırsızlık olayı eminiyete intikal etmiştir.

Atık Su Arıtma Tesisi nin 3 ay süre ile işletme işine ait ihale İller Bankası A.Ş. tarafından yapılarak Betan Elektrik A.Ş ye Belediye ve İller Bankası teknik elemanları tarafından 05.02.2016 tarihinde yer teslimi yapılarak Atık Su Arıtma  Tesisinin 3 ay süre ile işletilmesine başlanmıştır.

Tesisin çalışması ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Baz; “Atık su arıtma tesisi ilk işletmecisi ve yapım müteahiti Bakışkan İnşaat Şti.  iflas etmesi ve işletme döneminde işi yarım bırakmasından dolayı çalışmaz hale gelen arıtma tesisinin yapılan görüşmelerim sonucu 3 ay süre ile çalıştırılıp tüm ekipmanlarının bakımının yapılması işi  280.695 tl sözleşme bedeli üzerinden Betan Elektrik Şirketine verilmiştir.  Yeni şirkete 05.02.2016 tarihinde yer teslimi yapılarak tesis tekrar hizmete başlamıştır.” Dedi.