23 Temmuz 2016 gecesi kutlu nöbetin 9. gününde Bahçe Belediyesi tarafından Milli İrade şehitleri için “HATİM DUASI” programı düzenlendi.

Programa Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Müftüsü İsmet Kalkan, Garnizon Komutanı Ahmet Şerif Doğan, İlçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Gazi Meclisin Gazi Milletvekili Sn. Dr. Suat Önal, STK’lar, Siyasi Partilerin il ve ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra açılış konuşması için mikrofonu eline alan  Başkan Baz;

“Bu gece ellerimizi darbe girişimine karşı mücadele eden kahraman şehitlerimiz için semaya kaldırıyoruz.
Rabbim edilen duaları okunan Kur’an-ı Kerim tilavetlerini dergahı izzetinde en güzel şekilde kabul ve makbul eylesin inşallah.

Bu kutlu davada bu milli mücadelede meydanlarımızda gece gündüz demeden bizlerle birlikte nöbet tutan tüm vatan sever Bahçe’li hemşehrilerime teşekkür ederim. Her zaman söylediğimiz gibi varsa uğrunda ölmek evet biz varız, hazırız ve burdayız. Bu vatanın askeride, poliside bizim bu vatanda bizim. Kim ki bu vatana göz diker bu millet bu aşkla o gözleri oyar!

Söylenecek o kadar çok şey var ama biz bir çoğunu sizlerle birlikte 9 gündür bu meydanda söylediğimizi düşünüyorum. Ayrıca nöbetimize ve dualarımıza katılan Gazi Meclisin Gazi Milletvekili Sn. Suat Önal’a Ak Parti il Başkan’ımız Hamza Tor’a Eski İl Başkan’ımız Ömer Yağmur’a STK’larımıza, Bahçeli hemşehrilerimize ve ikramlarıyla bizlere destek olan Meclis Üyelerimiz ile Karderesi Yardımlaşma ve Dayanışma derneğine teşekkür ederim.” diyerek sözlerine son verdi.

Başkan İbrahim Baz’dan sonra Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor, İlçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Osmaniye Milletvekili Suat Önal’da söz aldı ve gündeme dayalı konuşmalar yaparak Bahçe’li vatandaşları selamladılar.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetleri, Şiirler ile devam ederken İlçe Müftüsü İsmet Kalkan’ın Duası ile son bulup halk meydanlardaki nöbetine devam etti.