Bahçe Şehir Stadı Yenilendi

Belediyemizin Girişimleri Sonucu Bahçe Şehir Stadı Yenilendi.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi  daha çok spora teşvik etmek amacıyla Bahçe Şehir Stadı Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın  girişimleri sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın maddi katkılarıyla komple yenilendi.

Başlatılan çalışmalar neticesinde stad içerisindeki çim sökülüp saha kotu ayarlanarak 70cm dolgu yapıldı. Aşama aşama detaylı bir çalışma sergilenerek uygun koşullar elde edildikten sonra 55 mm monofilament sentetik çim kullanılarak saha içi kaplandı.  Saha kenarındaki boşluklar ise Atletizm ve Spor Koşu Parkuru ile tamamlanarak ortaya Fifa Quality 1 Belgeli  saha koyuldu.

Sentetik çim saha ile Atletizm ve Spor Koşu Parkuru çalışmalarının yanı sıra ilçe stadına gece aydınlatması, scoreboard ve kamera sistemi takıldı. Bunların yanı sıra sporcu soyunma odasına doğalgaz hattı çekilerek sıcak su ve ısınma tesisatı kuruldu.

3 aylık bir çalışma sonucunda modern haline getirilen ve ilçemize kazandırılan  şehir stadımız amatör kümede mücadele veren Bahçe Spor Kulübümüze ve resmi bayramlarda yapılan törenlerde öğrencilerimize ve görevlilerimize büyük katkı sağlayacaktır.

Bahçe Belediyesi tarafından yapılan stadın çevre düzenlemesini incelemeye gelen Belediye Başkanı İbrahim Baz “Güzel ilçemize yeni ve modern spor sahası kazandırdığımız için mutluyuz. Sporun ve sporcunun geliştirilmesi ve sağlıklı yaşamlarına katkı sağlayacak sportif alanların oluşturulması çok önemlidir, bunun bilinciyle sportif faaliyetlere önem vermekteyiz. Bahçe Belediyesi olarak gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi anlamında sorumluluk üstlenmekten hiç bir zaman kaçınmadık ve kaçınmayacağız.  Amacımız, gençlerin daha sağlıklı ortamda verimli bir şekilde spor yapmalarını sağlamaktır.” dedi.

Yenilenen şehir stadı en kısa zamanda tüm futbol ve spor severlerin hizmetine açılacaktır.