Değerli hemşehrilerim;
Bundan 2 yıl önce sizlerin huzuruna çıkarak, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için görev istemiştik. 2 yıl önce bize güvenerek öyle bir yetki verdiniz ki, bundan dolayı siz değerli Bahçe’li hemşehrilerime teşekkür ediyorum.
Bu yoğun güven, bize daha da büyük sorumluluklar yükledi. Sorumluluğumuzun bilinci ile teslim aldığımız bu görevi yürütürken çok farklı olaylar ve farklı gelişmelerle karşılaşacağımızı da biliyorduk. Başta İller Bankası olmak üzere diğer resmi kurumlara, özel kurumlara ve kişilere ait büyük bir borç yüküyle karşılaştık.
Diğer yandan, başta su konusu olmak üzere tüm alt yapının büyük bir sorun olduğunu gördük. İhale edilen arıtma tesisinin yüklenici firma tarafından ekonomik sorunlardan dolayı işletilemediğini gördük hizmet yapabilmek için bir çok iş makinalarının, araçların, gereçlerin ve diğer konularda da bir çok eksikliğin bulunduğunu farkettik.
Bütün bunlar, bizim heyecanımızı, umutlarımızı kırmadığı gibi bizi daha da kamçıladı çünkü bizim hedefimiz bellidir

hedefimiz 2023 Türkiye’sidir

. İki yıllık çalışma dönemimizi geride bırakırken, sabahın erken saatlerinden gün bitimine kadar ilk günkü heyecanımızla enerjimizi kullanarak çok önemli işler başardığımıza inanıyorum. İki yıllık faaliyet raporumuzu incelediğinizde şeffaf belediyecilik anlayışımız doğrultusunda başta mali bütçe olmak üzere tüm faaliyetlerimizle ilgili bütün detayları göreceksiniz. Önce tasarrufu ilke edindik, ardından tüm harcamaları kontrol altına aldık. İki yıllık dönem içerisinde inanılmaz rakamlarda tasarruf sağladık. Arkadaşlarımızın özverili ve planlı çalışmalarıyla, insan kaynaklarını çok iyi kullanarak, az zamanda önemli işleri sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşadık. Seçim meydanlarında sunduğumuz seçim bildirgesinde planlanan hizmetlerin ön çalışmaları, projeleri hazırlandı. Yumak haline dönüşmüş başta alt yapı olmak üzere diğer sorunlarla karşılaşmasaydık, kent içi düzenlemelere daha önce başlayabilirdik. Ne var ki, bizim için bu umulmayan ve halk sağlığını ilgilendiren alt yapı ile ilgili sorunlar öncelikli işimiz oldu.  Artık su ile ilgili yaptığımız ve devam eden çalışmalardan dolayı içimiz rahat. Bundan böyle

  “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın”  

görüşümüz,

“Yaşanacak İlçe Bahçe”

sloganımız ile kent içinde modern şehircilik anlayışını sergileyeceğimiz projelerimizi hayata geçireceğiz. İlk gün söylediğimiz gibi görevde bulunduğumuz süre içerisinde daima “şeffaf, dürüst, tarafsız, insan odaklı ve kamu çıkarını esas alan yönetim anlayışımızı” sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. İki yıllık faaliyet raporumuzu siz halkımızın olur ve görüşlerine sunarken, çalışmalarımıza destek veren tüm meclis üyesi ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İBRAHİM BAZ
(BAHÇE BELEDİYE BAŞKANI)