Sn. Belediye Başkanımız İbrahim BAZ 24 Ocak Pazar günü Bursa’ya yolculuk ederek 25 Ocak Pazartesi günü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Recep Altepe’yi makamında ziyaret etti.

45 Dakika süren görüşmede Sn. Bld. Başkanımız İbrahim Baz Bahçe ilçesine yönelik yapılacak  projelerden biri olan İtfaiye ve garajın sanayiye taşınması ile birlikte imar uygulaması yapılarak Belediye avlusunun Cami avlusuyla birleştirilmesi sonucu ortaya çıkacak olan yeni meydansal projeyi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zaman da Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Sn. Recep Altepe’ye sunarak fikir ve görüşlerini aldı.

Görüşme esnasında Sn. Altepe 15 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdiği  Bahçe ilçesine ziyaretleri sırasında vermiş olduğu sözü tekrarlayarak bu projeyi desteklediklerini , yapımında yardımlarının olacağını belirtti ve Bahçe Yeni Kent Meydanı Projesi için ilk adımlar atıldı.

Bursa Kültür ve Turizm Başkanı Aziz Elmas ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin AVŞAR ilede görüşmelerde bulunan Sn. Başkanımız İbrahim Baz İlçemizin gelişimi ve projeleri  hakkında istişarelerde bulundular.

Projeler ve istişareler sonunda her iki belediye  Kardeş Belediye anlaşmasının içiriğiyle ilgili olarakta görüştü.