Ülkemize yönelik askeriye içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüsüne karşı Bahçe tek yürek oldu.
Fettullahçı Terör Örgütü tarafından Türkiye’ye karşı darbe girişiminin ardından Bahçe’de vatandaşlar sokağa döküldü. Binlerce vatandaş Belediye binası önündeki Cumhuriyet (Milli İrade) Meydanında Türk bayraklarıyla toplandı. Bahçe’de Türkiye’ye karşı yapılan darbe girişimi sonrasında vatandaşlar sokağa çıkarak tepki gösterdi.

Darbe girişiminin hemen ilk gecesinden Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, belediye hoparlöründen vatandaşları Belediye önündeki Cumhuriyet meydanına davet etti. Cumhuriyet Meydanı önünde toplanan binlerce vatandaş milli iradeye destek sloganlar atarak sabahın ilk saatlerine kadar demokrasi için nöbet tuttular. Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın ve İlçe Müftüsü İsmet Kalkan’nın istişareleri sonucu sabah namazının meydanda kılınmasına karar verilerek namaz sonrası Belediye tarafından milli irade destekçilerine çorba dağıtımı yapıldı.

Öte yandan darbe girişiminin ilk gecesinde Bahçe’de tüm camilerden ezan sesi hiç eksik olmadı. Müezzinler gece boyunca ezan ve sela okudu.

Cumhuriyet Meydanında toplanan binlerce Bahçe’liye seslenen Başkan Baz, “Hükümetimiz şu an askeri darbeyi püskürtmüştür. Ama tehlike hala geçmedi. Sahte açıklamalara asla inanmayalım. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak demokrasiye sahip çıktık, buradayız, meydanlardayız, üç beş çapulcuya devletimizi teslim etmeyeceğiz. Sağcısı solcusu bugün hep birlikte milli iradeye sahip çıkıyoruz.  Ayrıca Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dan emir gelene kadar bu meydanları terk etmeyeceğiz. Buda böyle bilinsin!” diye konuştu.

“Meydanlarımızı Terk Etmeyelim”

Devletin resmi kaynaklarından tehlikenin tamamen bittiği açıklaması gelene kadar meydanlarda olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Baz: “Değerli hemşehrilerim sizlerden; devletimizin bekası,birlik ve beraberliğimizin daimliği için meydanımızı terk etmemenizi istiyor  En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.. Allah’a emanet olun” diyerek vatandaşların meydanlarda kalmasını sağladı.

Binlerce Vatandaş Bahçe’yi İnletti!

Darbe girişimin üçünc gününde yürüyüş gerçekleştiren Başkan Baz, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ve   binlerce vatandaşın katılımarı ile birlikte tekbirler ve sloganlar ile adeta Bahçe’yi inlettiler.  Bahçe’liler yürüyüşte dev Türk Bayrakları, meşaleler ve mehter marşları  eşliğinde milli iradeye sahip çıktı. Yürüyüş esnasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandrma Komutanlığı önüne gidilerek orada  İstiklal Marşımız okundu “Polis Bizim, Asker Bizim, Vatan Bizim” sloganları ile desteklerini gösterdiler.

Yüyüş “Milli İrade” meydanına gelinmesi ile birlikte son buldu ve vatandaşlar sabaha kadar nöbetlerine devam ettiler.