Birçok il ve ilçelerde olmayan Doğalgaz Bahçe ilçesine uzun uğraşlar sonucunda geldi. Ekim ayında Doğalgazla buluşacak Bahçe halkı için ilk kazılar Bahçelievler Mahallesinde kurban kesilerek, dualar edilerek başlandı.

Aksa Gaz tarafından yapımına başlanan Doğalgaz için Bahçelievler Mahallesinde yapılan kazı çalışmaları törenine Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Aksa Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz, Bahçe MYO Müdürü Bülent Yanıktepe, Ak Parti il Başkanı Hamza Tor, İlçe Başkanı Mehmet Açıkgöz, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda  vatandaş katıldı.

Davullu Zurnalı Doğalgaz kazı çalışmalarına Bahçe halkının da ilgisi yoğun oldu. Bahçe Belediye Yazı işleri Müdürü Osman Kuşçunun sunuculuğunu yaptığı törende ilk konuşmayı Metin Ceyhan yaptı. Daha sonra Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı. Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin de bu mutlu günde davetlilere hitaben bir konuşma yaptı.

Ak Parti Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu Doğalgaz’ın ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bahçelievler Cami İmamı Cezmi Hayta Kur’an-ı Kerim okudu. Emekli İmam Ökkeş Demir Dua ettirdi.

Kurban Kesilmesinin ardından Kurdele kesilerek ilk kazma vuruldu ve Doğalgaz kazı çalışmaları başladı.

 

DOĞALGAZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Aksa Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan, açılışta yaptığı konuşmada Bahçe ilçesine yapılacak yatırım projesi hakkında verdiği teknik bilgilerde şunları belirtti;

Ceyhan, ” Bahçe ilçesine yapacağımız Doğalgaz yatırım projesinde bir adet yüksek basınç şehir giriş istasyonu, üç buçuk kilometre şehir girişi çelik şebeke, yetmiş kilometre kolektör şebeke, altmış beş kilometre konut bağlantı servis hatları, iki adet şehir içi basınç düşürücü istasyon projenin toplam maliyeti 12.8 milyon doların üzerindedir. Bu sene yapacağımız yatırım miktarı 5.5 milyon doların üzerinde olacaktır.

İlçemizde yapacağımız bu yatırımla ilçede yeni bir iş alanı yapmış olacağız. Bahçe ilçesinde de bu yatırımla iş hayatında bir canlılık meydana gelecektir.

Günümüzde en çağdaş yakıt olan Doğalgaz’ın diğer il ve ilçelerde olduğu gibi Bahçe ilçemizde gelmesinde en büyük katkısı olan Sayın Milletvekilim Mücahit Durmuşoğlu, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın çok büyük emeği olmuştur. Bu Projenin buraya gelmesinde ki en büyük pay Belediye Başkanım İbrahim Bey’dir. Bu konuda çok büyük çaba harcadı.

Ekonomik ve Çağdaş bir yakıt olan Doğalgaz bir yıllık ocak kullanımıyla kendini amorti edecektir. Doğalgaz’ın ilçeye gelmesinde emekleri geçen herkese teşekkür ederim. Aksa Gaz Bölge Müdürü olarak Doğalgaz’ın ilçeye döşenmesi sırasında vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı Bahçe halkından şimdiden özür dilerim” dedi.

 

 

Belediye Başkanı İbrahim Baz, yaptığı konuşmasında “Allahımıza binlerce kez hamdolsun ki bugün burada bu güzel iş için bizleri buluşturdu. Gerçekten uzun uğraşlarımız sonucu ilçemize doğal gaz’a kavuşturmuş bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. 2014 yılının 30 Martında biz göreve geldiğimizde halkımıza şunları söylemiştik. Siz yerelde de genelde de bizi iktidar yapın her alanda elimiz, kolumuz, dilimiz uzun olsun dedik. Hamdolsun bize bu alanda güç verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Ve bunun yanı sıra olaylara ilk başladığımızda Ankara’ya gittiğimizde ilçemizin nüfusunu ve ilçemizde ki konutların kat ortalaması soruldu. O gün itibariyle ilçemizin kat ortalamasının bir buçuk  olduğu ve bunun ticari getirinin olmayacağı söylendi. Ama yılmadık, usanmadık, bıkmadık. bir gittik, iki gittik, en son altı defa gittik. Ve Enerji Bakanı Müsteşarı Zafer Benli’nin yanına sayın Milletvekilimizle çok gittik. buradan sayın Müsteşarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Bugün Değişmenin gelişmenin ve halkımızın ihtiyacı olan enerjiyle sizi buluşturmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. En kısa zamanda evlerimizde, ocaklarımızda annelerimiz, bacılarımız o kömür kovalarından kurtulacak. Çünkü ilçemizin halkı her şeyin en güzeline layıktır. Bu alanda gece gündüz her daim yanımızda olan bölge milletvekillerimiz, il Başkanımız, ilçe Başkanımız, sayın Kaymakamımız teşekkür ediyorum. Biz biliyoruz; iş çok gece gündüz demeden, karkış demeden Belediyemizin personelleriyle el ele koşturuyoruz. Burada bütün Belediye personellerine teşekkür ediyorum.

Her alanda büyük çalışmalarımız var. Bu ilçenin daha ileriye gitmesi için tüm hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. İnşaat alanında, Enerji nakil hatlarının yeraltına alınmasında, dere ıslahlarında, parklarında bahçelilerinde, okullarında ama şunu da bilmenizi istiyorum, sizden sabır istiyorum. Bu kazılar yapılırken çevreye rahatsızlık veriyoruz. Bunun içinde tüm halkımızdan özür diliyoruz. Ama bu işlerin sonu çok iyi olacak. İmar planına da el attık. Gördüğünüz gibi Bahçelievler Mahallesinde de yeni binalar yapıldı. Bu Doğalgaz’ın gelemsi için bir avantaj oluşturdu. İlçemize Hayırlı  Uğurlu olsun” dedi.

 

Kaymakam Müfit Gültekin’in Konuşması; Bahçe ilçesinin bu anlamlı gününde bu güzel hizmete kavuştuğu günde buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sayın Belediye Başkanımız ve Aksa Gaz Bölge Müdürümüz işin buraya nasıl geldiğini teknik boyutlarını anlattılar. Ben ilçeye 7 ay önce geldim. İşin öncesini bilmiyorum. Sayın Belediye Başkanımız Ankara’ya 6 defa gittim demişti. bir tanesine de ben şahidim. Sayın Milletvekilimiz Mücahit Durmuşoğlu ve Sayın Başkanımızla o toplantıya gittim, gerçekten özveriyle cankıraş bir şekilde ilçemize Doğalgaz  hizmetini getirmeye vesile oldular. Doğal gaz çağdaş ve ekonomik bir yakıt, hem çevre dostu, ülkemizin genelinde medeni şehirlerin hepsinde Doğal Gaz kullanılıyor. Bahçe ilçemizde her geçen gün gelişen, büyüyen, İlerleyen ve burada yaşayan insanların daha güzelini hak ettiği bir ilçe. Bu ilçede göreve başladığım günden buyana ilçede hizmetlerde dur durak yok. Bu hizmetlerde emeği geçen başta Belediye Başkanımıza, ilimizin Milletvekillerine, sayın valimize, Siyasetçilere, siyasi kimliği olanlara çok teşekkür ediyorum. Kam Hizmetleri büyük bir taşı kaldırıp bir yere götürmek gibidir. O taşın altına ne kadar çok el girerse o taşı kaldırmak daha rahat ve daha kolay olur. Bu yüzden siz Bahçe halkından da bu kazı çalışmaları sırasında doğabilecek sıkıntılara tahammül etmenizi sabır göstermenizi diliyorum. Çünkü hizmet külfet dengesidir. Bir hizmet gelecekse bir rahatlık olacaksa külfeti olacak. İnşallah Aksa Gaz yetkilileri de bu işi uzatmaz biran önce bitirir. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

 

Mücahit Durmuşoğlu konuştu. Çok değerli Bahçeli Kardeşlerim; hanımefendiler, beyefendiler hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Bugün Bahçe ilçemize bu gelişimiz hamdolsun önemli bir hizmeti  gerçekten biraz önce alana girerken bir bayram edasında coşkuyla karşıladınız. bu anlamlı günde bizi bir ayara getiren Rabbimize hamd ediyoruz. Bugün Bahçe için tarihi ve önemli bir gün. Bahçe Belediye Başkanımız birçok hizmetlerinden bahsetti, Belediye Başkanımızı huzurlarınızda kutluyorum. Milletvekili olduğum günden buyana Sayın Belediye Başkanımız bize bu gazın Bahçe ilçesi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Bu gazla ilgili birçok problemler vardı. Bu problemlerin başı ekonomik problemlerdi. Nüfus itibariyle bu büyüklükteki bir ilçenin ekonomik olarak dağıtıcı firma çok istekli davranmıyordu. Tabii ki Gaz şirketlerimiz kar etmek için rantabul olması lazım. Yani buraya gaz getirdiği zaman buradan kar etmesi lazım. Bu yıl beş buçuk milyonluk yatırımla Ekim ayında bu güzel Bahçeli halkımız gazla buluşuyor. Gaz yakmaya başlayacaklar. Hayırlı Uğurlu olsun inşallah. Biz, Bahçeye yapılacak her hayırlı hizmetin arkasındayız. Milletvekili olarak, İktidar olarak Bahçe’ye yapılacak hizmetin önünde engel varsa biz kaldıracağız. Allah’ın izniyle Bahçe her zaman bize en yüksek oranda Osmaniye ilçelerinin içinde bize destek verdi. O yüzden Bahçe halkına yürekten bir kez daha teşekkür ediyorum. Bahçeli kardeşlerim hizmetin en iyisine en güzeline layık. Gerek Genelde gerek Yerelde hizmetin en iyisini Bahçe’ye yapacağız” dedi.