Yaklaşık 1 Yıl Önce Yer Tahsisinin Gerçekleştirildiği  Ebu Eyyûb el-Ensarî Caminin Temel Atma Törenini Dernek Başkanı Adem Yüksel’in, Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın, Mimar Haydar Aktürk’ün, İlçe Müftüsü İsmet Kalkan’ın, Belediye Meclis Üyelerinin ve Vatandaşların katılımları ile gerçekleştirildi.

İstiklal Mahallesi İstasyon Caddesi Afet Evleri karşısında bulunan ve yapım çalışmaları devam eden Ebu Eyyûb el-Ensarî Cami 400 kişilik kapasiteye sahip olacak. Aynı zamanda tahsis edilen yere caminin yanı sıra Kuran Kursu, İmam Evi ve Şadırvanda yapılacak.

Kutsal mekânlara ayrı bir ilgi ve alaka gösteren Başkan Baz; ” Camiler bizim birlik, dirlik, huzur mekânlarımızdır.
Siz değerli hocalarımızda birlik, dirlik ve huzuru temin eden baş faktörlersiniz. İnsan bünyesinde kalp ne ise sosyal bünyemizde de cami odur. Kalbi tarumar olmuş insan nasıl harap olmuş bir inansa, camisi mamur olmayan bir toplumda asla kendisini tamir edemez, kendisini ayağa kaldıramaz

Şimdiye kadar dinini, kitabını, Peygamber’ini, Allah’ını bilen insanlarımızdan kime ne zarar gelmiş? Kuran kurslarımızın ve camilerimizin yapımında desteğimiz hep sürecek.

Sizlerin varlığıyla manevi anlamda yoğruluyoruz. Bizim moral gücümüz oluyorsunuz. Allah sizden razı olsun” dedi.

Başkan Baz 8 Mayıs Anneler Günü olması vesilesi ile törene katılım sağlayan bayan vatandaşlarımıza karanfil dağatarak anneler gününü kutlamayıda unutmadı.