Bahçe Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen, 15 Temmuz gecesi yapılan hain darbe girişimi ve o gece Türk halkının verdiği mücadelenin gösterimi Gözyaşı Geceleri ekibi tarafından “Son Kale Türkiye” programında 5 Kasım 2016 Cumartesi günü saat: 19,30’da İlim Yayma Cemiyeti konferans salonunda gerçekleşti.

Programa  İlçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Belediye Başkanı İbrahim Baz,  İlçe Müftüsü İsmet Kalkan, Emniyet Müdürü Hakan Doğan ve çok sayıda Bahçe’li vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı İbrahim Baz, gösterim  öncesi yaptığı konuşmasında “ülkemizin ateş çemberi altındayken içeride dışarının kumandasıyla çalışanların oluşturduğu huzursuzluklar çıkaranlara karşı Türk Milletinin direnerek bu kalkışmayı püskürttüğünü” belirterek “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve halkın sonuna kadar destekçisi” olduğunu söyledi.

15 TEMMUZ RUHU CANLANDI

Üst aklın maşası olan bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ terör örgütünü yönlendiren dış güçlerin ajanlarıyla kardeşler arasına soktuğu fitnenin acı veren hikayesinin ele alındığı, 15 Temmuz’da ülkenin işgaline giden yolda mazlumların ve İslam Dünyası’nın son kalesi olarak güçlenen Türkiye’nin Cumhurbaşkanının çağrısı ile dirilişinin konu edildiği ‘Son Kale Türkiye’ isimli oyun sahnelendi. İlçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Belediye Başkanı İbrahim Baz, Emniyet Müdürü Hakan Doğan, İlçe Müftüsü İsmet Kalkan, kamu kurum kuruluş müdürleri ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği oyunda 15 Temmuz ruhu tekrar canlandı.

TÜRKİYE’Yİ YIKAMAZLAR

Türkiye’nin görsellikleri, özel çekimlerle film tadını veren klipler ve sinevizyon gösterilerinin yer aldığı, etkileyici müzik ve ışık efektleri ile sürekli bir aksiyonla Can Ahmet’in seyirciyi milli ruhla canlandıran şiir dinletileri ile de Türkiye sevgisi doruk noktaya çıkarıldı. Gösteri havasındaki oyuna  Mehter ve halay gibi folklör gösterileri ile de görsel bir şölen havası kazandırıldı. 15 Temmuz ruhunu yaşamak ve yaşatmak isteyenler için heyecanlı dakikaların yer aldığı oyunu oldukça dikkatli bir şekilde izleyen vatandaşlar ara ara tekbirler ile destek verdikleri ekip, oyunun sonunda ayakta alkışlandı.

Programdan sonra oyunculara çiçek ve plaket takdim edildi.