8 Mayıs Anneler günü olması münasebetiyle  Milletvekili Sn. Dr.  Suat Önal’ında katılımları ile Bahçe Belediyesi tarafından  anneler günü etkinliği  düzenlendi. Bahçe Belediyesi Çok Amaçlı  Salon’da yapılan etkiniğe katılım oldukça yoğundu.

Program Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Baz konuşmalarına başlamadan önce tüm şehitlerimizin ve vefaat eden annelerimizin ruhuna bir aşır okudu. Programa katılanların anneler gününü kutlayan Başkan Baz konuşmasında, anneler günü yılın bir günü değil her günüdür. Yılda bir kez kutlanan bu özel günü annelerimizi onurlandırmak, annelerimize verdiğimiz değeri, duyduğumuz sevgiyi göstermek için önemli bir fırsat olarak kabul ediyoruz. Dedi ve konuşmasına şöyle devam etti.

“Nerede bir sevgi, bir güzellik, bir barış varsa, orada bir kadın, bir anne vardır. Anne, ailenin temel direği, toplumun geleceğidir. Dilimizi, dinimizi geleneklerimizi annelerimizden öğrendik. Ahlaki ve manevi değerlerimizi ilk olarak annelerimizden öğrendik. Hayata dair, en önemli nasihatleri, annelerimizden aldık. Annelerimiz ilk öğretmenlerimizdir. Annelerimizden öğreneceklerimiz hayat boyu devam eder.

Peygamber Efendimiz, “Cennet anaların ayakları altındadır.” sözleriyle anaların ne kadar kıymetli olduklarını, ne kadar fedakâr olduklarını, anne rızası almanın ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştir.

Hayatta en değerli varlığımız annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır.  Allah sizden razı olsun. Hakkınızı helal edin.” dedi.

Konuşmalarında  çalışmlarınada yer  veren Başkan Baz  “Kale Mahallesi D400 karayolu kenarına yapıyor olduğumuz parkın ismini Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez’in adını vererek Cennet annemize buradan armağan ediyoruz” dedi  Kadınlara yönelik çalışmlaraındanda bahseden Baz;   Sizlere vermiş olduğumuz hizmetler bu etkinliklerimiz ile sınırlı kalmayacak. İnşallah önümüzdeki zamanlarda sizler için bir gezi turu düzenlemeyi düşünüyoruz, yine projelerimiz için de olan Kadın Yaşam Destek Merkezi kuracağız kadınlarımızın kendi projelerini üretip hayata geçirmelerini kendi etkinliklerini oluşturup faliyete koyabilecekleri bir fırsat sağlayacağız,  kuran kursu tadilatlarımız, yapım çalışmalarımız son hız devam etmekte inşallah elimizden geldiğince her mahalleye birer kuran kursu yapcağız.  Değerli vaktinizi daha fazla almamak adına anneler gününüzü yeniden tebrik ederim” dedi.

Başkan İbrahim Baz’ın konuşmaları sonrası  1 haftadır Panama’da olan bir önceki gece dönüş yaptığını ve  yorgunluğunu bir kenara koyarak programa katıldığını belirten  Milletvekilimiz Sn. Suat Önal’da  yazmış olduğu şiirle annelerin anneler gününü kutladı.

Konuşmalar sonrası her köy ve mahalle’yi temsilen seçilen toplam 32 anne  yılın annesi gösterilerek plaket, çiçek ve hediye taktiminde bulunuldu hemen ardından pasta kesimi gerçekleştirildi ve konuklara pasta ikram edildi.

Program Grup Meşale’nin  İlahi ve semazen gösterileri ile son buldu.