İstiklal Mahallesi’ne Kuran Kursu

İlçemiz İsiklal mahallesi Appak Hoca camii  yanında bulunan binada  gerekli tadilat  bakım ve onarım yapılarak mahalledeki bayan vatandaşlarımıza yönelik Kuran Kursu açıldı.
Mahalle sakinlerinin tertiplemiş olduğu açılış törenine Bahçe Bld. Başkanımız Sn. İbrahim Baz, İlçe Müftümüz İsmet Kalkan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Üzeyir Aksoy, Ak Parti İlçe Bşk. Muzaffer Açıkgöz, İlim Yayma Cemiyet Bşk. Yüksel Korkmaz,  , İmam Hatp Lisesi Müdür Şükrü Cihangir ve İstiklal Mahallesi sakinlerinin katılımı ile açılış töreni gerçekleşti.

Açılış öncesi Bld. Başkanımız  İbrahim Baz: “Önceliklike göreve geldiğimiz ilk zamanlarda meclis kararı ile birlikte Kuran Kurslarımıza ve Sivil Toplum örgütlerimize 350 ton’a kadar suların ücretsiz verilmesi kararını aldık. Çünkü Kuran’a yapılan hizmet bu milletin temelden yetişmesine atılan en büyük adım olduğunu düşünerek bu kararı aldık. Zamanında buradaki ablalarımızın bizlerden bu Kuran Kursu’nun genişletilmesini talep etmişlerdi, bu talepte öyle bir samimi duruş vardı ki buna kayıtsız kalamazdık kalmadıkta. Bununla birlikte diğer Kuran Kurslarımıza da desteklerimiz her zaman olmuştur ve olmaya da devam edecektir. İnsanlığın temelini oluşturan, birliğin, kardeşliğin, doğru yaşamın klavuzudur Kuran-ı Kerim. rabbim daha çok böyle mekanlar yaptırmayı ve açmayı nasip etsin inşallah” diyerek  İlçe Müftümüz İsmet Kalkan ve İlçe Bşk. Muzaffer Açıkgöz ile bilikte kurdele kesimini yaparak  açılışı geçekleştirdi.