İlçemizde binlerce Bahçeli Cuma Namazı çıkışı  Milli İrade Meydanında toplanarak ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atarak tepki gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tepki mitingi İskanevleri Mahallesi Camii İmamı Yakup Çelik’in okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz yaptığı konuşmada ABD’nin Kudüs çıkışını kınayarak, “Bildiğiniz gibi bu günlerde kara bulutlar dolaşıyor. Ortadoğu kaynıyor. Caniler ve İslam düşmanları kana doymuyorlar. Barış havariliği yapan ülkelerin, ülkemizi ve Ortadoğu’yu ne hale getirmek istediklerini ve getirdiklerini görüyoruz. Huzur daima islamda ve biz bir oldukça biz omuz omuza verdikçe bu huzuru asla ve asla bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Kimse Kudüsü sahipsiz sanmasın Kudüs İslamındır ve İslamın kalacak ABD’nin kabul etmiş olduğu başkent olayını biz asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz ve bu yanlıştan derhal dönülmesi için mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz.” dedi.

Konuşmalar ve okunan şiirlerin ardından Milli İrade Meydanı’nda başlayan yürüyüş Abdürrezzak Kadıoğlu Caddesi ve Atatürk Caddesi istikametlerinde gerçekleştirilerek yine Milli İrade Meydanı’nda İlçe Müftüsü İsmet Kalkan’ın duası ile son buldu.