15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile meydanlara akın eden vatan sever halkımız tam 22 gündür Milli İrade Meydanındaki kutlu nöbetlerini sürdürmeye devam ediyorlar.  Kutlu nöbetin 22. gününde Bahçe Belediyesi tarafından düzenlenen Milli İrade “ÖZEL” programı ile bu kutlu duruş taçlandırıldı.

Milli İrade “ÖZEL” programına ilçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ,  ilçe Garnizon Komutanı Ahmet Şerif Doğan, ilçe Emniyet Müdür Vekili Hakan Doğan, ilçe Müftüsü İsmet Kalkan,  ilçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Mehmet Ali Gübeş’ın Kur’an-ı Kerin tilaveti ile ardından ilçe Müftüsü İsmet Kalkan’ın Milli İrade Şehitleri İçin yapmış olduğu dua ile başladı. Konuşma yapmak üzere sahneye davet edilen Başkan Baz;

“15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü üyelerince gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin ardından 22 gün geçti. Bu vatan hainliği tüm ülkemizde olduğu gibi Bahçe’de de asil hemşehrilerimin dik duruşuyla kabul görmemiştir. Kahraman ecdadımızın torunları olarak tarih boyunca olduğu gibi bugünde, yarında devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin gelişmesini, büyümesini ve güçlenmesini hazmedemeyen güçlerin kirli planını iman dolu yürekleriyle yok eden, tanka göğsünü siper eden, demokrasinin kalkanı olan ve geride bıraktığımız 21 gün boyunca Milli İradeye sahip çıkmak için meydanları boş bırakmayan hangi görüşten olursa olsun vatan ve bayrak tek diyerek haykıran asil milletimize şükranlarımı sunuyorum.

FETÖ terör örgütünün hain girişiminin polisimiz, onurlu komutanlarımız ve aziz milletimiz tarafından püskürtülmesinin ardından geride bıraktığımız haftada PKK terör örgütünün saldırıları sıklaşmıştır. Hainlerin saldırıları sonucu şehadet şerbeti içerek şehit olan güvenlik güçlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimiyle istediğini alamayan dış güçler, Osmanlı tokatın yemiştir. Bu yolda birliğimize, beraberliğimize ve dirliğimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırılar karşısında yakaladığımız büyük birlikteliğin artarak sürmesinin önemi büyüktür.

Önümüzdeki süreçte de bu ülkenin birer vatandaşı olarak devletimiz, milletimiz ve bayrağımız için büyük birlikteliğimizi sürdürmeliyiz. Gün birlik olma günü, tek vücut olama, Türkiye olma günüdür. Bu süreçte büyük bir birlikteliğe imza atan ilçemizdeki tüm siyasi parti il teşkilatlarına, sendikalara, kurumlarımıza ve hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Asil hemşehrilerimizden aldığımız güçle tüm projelerimizi hızla bitirmek adına ekiplerimizle birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu noktada tüm hemşehrilerimizin gönlünün ferah olmasını istiyorum. Tüm zorlukları el ele omuz omuza aştığımız asil millete hizmet bizler için bir ibadettir. Halka hizmet Hakka hizmettir anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Önümüze hangi zorluk çıkartılırsa çıkartılsın çalışmalarımıza kesinlikle ara vermeyeceğiz.

Terör örgütlerini ve teröre destek olan güçleri lanetliyorum. Elleri kandan çıkmayan cani ülkelerin yöneticilerinin en kısa zamanda kirli planlarında boğulmalarını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Vatanına ve milli iradesine sahip çıkarken şehit düşen kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz’un karanlık gecesini aydınlatan kahraman milletimize tekrardan şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Başkan Baz’ın konuşmalarının ardından ilçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Emekli Eğitimci Vahit Daşçı’da günün anlam ve önemine dair düşüncelerine dile getirdiler. Protokol konuşmalarının hemen ardından Grup BizBizecanlı performansları ve yerel şairlerimiz şiirleri ile sahnede yer aldı.  Daha sonrasında 15 Temmuz Darbe girişiminde ilçemizde yaşnanlar sinevizyon gösterimi ile halka sunularak tutulan bu kutlu nöbetin anısına kurum ve kuruluşlardan birer temsilciye “Milli İftihar Belgesi” takdimi yapılarak havai fişek ve meşale gösterileriyle program son buldu.