Belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullar arası Spor Müsabakaları”nda mücadele edecek sporculara malzeme desteği sağlıyor. Proje kapsamında okul spor takımlarına; basketbol-voleybol-futbol-hentboll-badminton raketi ve topunun da aralarında bulunduğu 700 adet spor malzemesi hediye edildi.

Bahçe Belediyesi spor malzemelerini İlçe Spor Salonu’nda düzenlenen törenle okullara dağıttı.Törene İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz yardımlar ile ilgili yaptığı açıklamada ” Bahçemizi her alanda olduğu üzere spor da da etkin hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için sporun önemine de değinen Baz; “Her yıl okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını gidererek, öğrencilerimizin daha güzel ve sağlıklı koşullarda eğitim almaları için çalışıyoruz. Bu desteklerimize şimdi spor malzemelerini de ekledik. Çünkü sağlıklı nesiller için sporun ne denli önemli olduğunun farkındayız” dedi.

Bahçe Belediyesinin her zaman yanlarında olduğunu bildiklerini belirten okul müdürleri, okulların fiziki şartlarının iyileşmesinin öğrenciyi okula bağladığını ifade ederek yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Baz’a teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından spor malzemeleri ilçe genelinde belirlenen okullara İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz, Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy ve İl Spor Müdürü Ökkeş Demir tarafından teslim edildi.