Bir konferans nedeniyle ilimize teşrif eden 60, 61 ve 62. Hükûmetlerimizin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile konferans öncesi ve konferans sonrası bir araya gelerek yerel ve ülke gündemi ilgili konularda görüşme fırsatı bulduk.

Daha önceki yıllarda ilçemizde ağırlamaktan onur duyduğumuz ve ilçemize Doğalgaz verilmesi noktasında inisiyatif alarak bizlerin taleplerini karşılayan sayın eski Bakanımız Taner YILDIZ’ a İlçemiz ve vatandaşlarımız adına tekrar teşekkürlerimizi sunduk. İlçemize daha önceki yapmış olduğu ziyaretten ve ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek ilerleyen zamanlarda ilçemizi hanımefendi ile birlikte tekrar ziyaret edeceğini söyledi.

Ayrıca doğalgaz yatırımının tamamlanması sonrası ilçemizde ki doğalgaz kullanıcılarının sayısal bilgilerini kendisine sunduk. Vatandaşlarımızın mümkün olan her bölgede yoğun bir şekilde doğalgaz kullanmaya başladığını kendilerine bildirdik.

Sayın bakanımız vatandaşlarımızın doğalgaz kullanımı ve abone sayısında yüksek oran nedeni ile mutlu olduğunu ifade ederek “doğalgazın yaygınlaştığı Bahçe de, hava kirliliği sorunlarının azalacağını ifade ederek, kapısının önüne doğalgaz getirdikleri herkesin doğalgaz kullanmasının insan, çevre ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak, bu bilinçle hareket ediliyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu bildirdi. Bakan YILDIZ, programın ardından il protokolü ve partililerle vedalaşarak ilimizden ayrıldı

Devlet adamlığının yanı sıra kişiliği, karakteri ve dostluğu ile bizlerde çok ayrı bir yeri olan sayın bakanımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.