Belediye Başkanımız İbrahim Baz’ın girişimleri sonucu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilçemize inşa edilen 135 Konut’un anahtarları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın teşrif ettiği törenle sahiplerine teslim edildi.

Anahtar Teslim Töreni’ne Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın yanı sıra Osmaniye Valisi, Osmaniye Milletvekilleri, Toplu Konut İdaresi Başkanı, Siyasi Parti Temsilcileri, Protokol Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı İbrahim Baz konuşmalarında “böylesi anlamlı ve güzel bir günde yoğun programlarından vakit ayırıp bizlerin ve halkımızın mutluluğunu paylaştıkları için Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizin gelişimi ve dönüşümü için özverili şekilde çalışmalar yürütüyoruz. Çalışmalarımız neticesinde bugün halkımızla bir araya gelerek bir projemizin daha gerçekleşmesinin sürurunu yaşıyoruz. İnşallah 2. Etap TOKİ’yi de en kısa sürede halkımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, İslam Mahallesi’nde 135 konutun TOKİ Anahtar Teslim Töreni’nde yaptığı konuşmada, ilçede olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“İnşallah 2023 yılında biz yolumuza devam edeceğiz, bu sosyal konutların sayısını tüm Türkiye’de 1 milyon 200 bine çıkarmış olacağız çünkü bizim bir hayalimiz var. Bu ülke insanını hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, büyük ve güçlü Türkiye’yi Allah’ın izniyle hep beraber inşa edeceğiz. Bunu da öyle sadece süslü sözlerle ya da hamasetle değil 20 yıldır hep yaptığımız gibi yine icratlarımızı daha da arttırarak yerine getireceğiz.”
TOKİ Başkanı Ömer Bulut ise Bahçe’de bugün teslim edilen 135 konutun devamı niteliğinde 122 konutluk ikinci etabın çalışmalarına da başladıklarını, projenin nisan ayında tamamlanarak ihale sürecine geçileceğini kaydetti.

Konuşmaların andından, Bakan Varank, bazı hak sahiplerine üzerinde evlerin anahtarlarının bulunduğu duvar saati hediye etti, ardından evlerden birini gezerek yetkililerden bilgi aldı.