Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çerçevesinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verdi.

Bahçe Belediyesi tarafından şehit aileleri  ve gaziler onuruna düzenlenen yemeğe Kaymakam Müfit Gültekin, Belediye Başkanı İbrahim Baz,  İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Karakaya,  İlçe Emniyet Müdür Vekili Hakan Doğan, İlçe Müftüsü İsmet Kalkan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Açıkgöz, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Daire Amirleri, Şehit ve Gazi aileleri ile yakınları katıldı.
Şehit ve Gaziler onuruna düzenlenen, ev sahipliğini Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın  yaptığı gecede Başkan Baz misafirlerle tek tek ilgilendi.
Kendilerini her yıl hatırlayan ve her zaman yanlarında olan Belediye Başkanı İbrahim Baz ‘a teşekkür eden Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Muhammet Köksal;”Başkanımız  sağ olsun her zaman yanımızda. Bir isteğimiz olduğu zaman destek ve yardımlarını esirgemiyor.  Ben şehit ve gazi ailelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Şehitliğin çok özel ve farklı bir kavram olduğunu, İslam’dan başka inançlarda da böyle bir kavramın olmadığını  kaydeden Belediye Başkanı İbrahim Baz;” Şahadeti  biz Uhud’ da, Bedir’de Hendek’te biliriz. Kendi tarihimize baktığımızda Malazgirt’te , Çanakkale’de ,Kıbrıs’ta ve İç güvenlikte terörden biliriz. Bu millet , üzerinde yaşadığımız bu toprakların bedelini fazlasıyla ödemiştir. Bir ruh var biz bu ruhla tarih yazdık. Bedir’den başlayan ve Afrin’e kadar devam eden bir ruh. Bu ruhu biz Sultan Alpaslan’ın Malazgirt’de  kefenini giyip toplu cuma namazını kıldığı anda gördük. Aynı ruhu biz Çanakkale’de toplu olarak kılınan Cuma namazında gördük. Bu ruh olduğu sürece bize kimse bir şey yapamadı, yapamayacak da. Dış güçler her zaman karşımıza çıktı , çıkmıştır da tarih tekerrür ediyor. Aynı güçler aynı guruplar bu gün yine maşalarıyla birlikte Fırat Kalkanında  karşımıza çıktılar, Afrin’ de karşımıza çıktılar” dedi.
Kadınıyla , erkeğiyle, 7’den 70’e herkesin askerlerin yanında olduğunu kaydeden Başkan Baz;” kimi duasıyla , küçük yürekler ise  babalarının verdiği harçlıkları bir araya getirmek suretiyle birlik oldular. Mehmetçiklerimize destek oldular. 150 yıldır bu millet üzerinde birlik ve beraberlik ruhunu  kaybettirmek için uğraşıyorlar. Ama şükürler olsun ki kaybetmedik. İslam ‘ın son kalesi Türkiye’dir.Bizimle ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu ruhtan , bu değerden  hiç bir şey kaybetmedik biz bu ruhu  15 Temmuz’da gösterdik, şu anda da görebiliyoruz.
Allah’ın izniyle korku yok, başımızda böyle bir Başkomutan olduğu sürece,bizim milletimizde de bu ruh olduğu sürece Amerika’nın da onun iş birlikçilerinin de yapacağı hiç bir şey yok.
Bu  mücadelemiz devam ederken genç fidanlarımızı toprağa veriyoruz. Sizler evlatlarınızı  verdiniz, bedel ödediniz, ödüyoruz. Bu içinde bulunduğunuz durum  dünyevi açıdan baktığımızda çok zor. Bizde bunu yaşadık, bazı ailelerimize bu acı haberi üzülerek biz vermek durumunda kaldık. Allah böyle acıyı kimseye yaşatmasın. Peygamberlikten sonraki ilk mertebe, Şehitlik mertebesi. Bunun için inşallah Cennet’te şehitlerimizle beraber olabilmeyi Allah nasip etsin.Allah sizlere sabırlar versin.  Bizleri kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyor hayırlı akşamlar diliyorum “dedi.