Belediyemiz öncülüğünde başlatılan TOKİ 1. etap çalışmaları tüm hızıyla devam ederken 1. etaba olan yoğun ilgi ve talep sebebiyle Belediye Başkanımız İbrahim Baz 2. etap için  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile 16 Aralık 2019 tarihinde resmi yazışmaları başlatmıştı.

Başlatılan yazışmalar neticesinde  22 Mayıs 2020 tarihinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilçemizde 2. etap TOKİ konutlarının yapımına karar verildi.

TOKİ 2. etap girişimlerinin olumlu sonuç vermesinin ardından yapılacak konutların yer bilgisi ve belgeleri 22 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığına gönderildi.

Konuyla ilgili “Bayram Müjdesi” başlığı altında açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Baz; “Belediyemiz öncülüğünde başlatılmış olan 1. etap TOKİ çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. İnşallah en yakın zamanda bu konutları hak sahiplerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşayacağız. 1. Etap TOKİ çalışmaları süresinde ciddi oranda yoğun talep vardı. Bu yoğun taleple karşılaşmamız üzerine 2. etap TOKİ çalışmalarını başlatmamız gerektiğinin farkına vardık. Bu sebeple Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na Aslanlı Mahallemizde bulunan Sarıkız Mevkine 2. Etap TOKİ’lerin yapılmasını resmi yazıyla talep ettik. Talep yazımıza olumlu dönüş sağlanması neticesinde istenilen bilgi ve belgeler Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na gönderilerek 22 Mayıs 2020 itibariyle 2. etap TOKİ çalışmaları resmen başlamış oldu. İlçemize hayırlı olsun! Çalışmalarımızda bizlere destek veren Bakanlığımıza, İl Başkanlığımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi